Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

ЮРЛІГА визначила десятку важливих для підприємців правових подій поточного тижня, з огляду на результати роботи держорганів і вивчивши нові надходження в системи ЛІГА: ЗАКОН.

1. Запущено реєстр відшкодування ПДВ

Електронний реєстр відшкодування ПДВ запущений Мінфіном з 1 квітня. Усю вхідну інформацію до реєстру формує УКРІНФОРМ на підставі заявок бізнесу і закріплює це електронним цифровим підписом. УКРІНФОРМ вносить цю інформацію в реєстр і після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (в передбачених законом випадках - 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після закінчення цього терміну. Запуск електронного реєстру відшкодування ПДВ передбачено Законом № 1797 і постановою Кабміну від 25 січня 2017 року № 26.

2. Передбачена розстрочка ПДВ при ввезенні деревообробної техніки та обладнання для виробництва медвиробів

Суб'єкти господарювання можуть реалізувати своє право на отримання розстрочки сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України техніки та обладнання для використання в деревообробному виробництві і для виробництва медичних виробів. Розстрочення (рівними частинами) надається за заявою платника податків на термін до 36 календарних місяців без нарахування відсотків і пені. Це передбачено постановою Кабміну від 29 березня 2017 року № 196.

3. Змінити відомості про юрособу і ФОП можна за дві години

Скорочено терміни реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. При сплаті адміністративного збору в п'ятикратному розмірі держреєстрація змін відомостей про юрособу, а також відомостей про ПІБ або місцезнаходження ФОП може проводитися протягом двох годин. Відповідні зміни затверджені постановою Кабміну від 29 березня 2017 року № 217.

4. МОЗ затвердило перелік безкоштовних ліків

Визначено перелік ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню. До Реєстру лікарських засобів увійшли препарати для амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затверджений наказом МОЗ від 3 квітня 2017 року № 360.

5. Міжнародні провайдери інтернет-розрахунків зможуть увійти в Україну

На український платіжний ринок можуть вийти міжнародні провайдери інтернет-розрахунків внаслідок створення більш сприятливих умов для їх роботи. Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендує прийняти за основу відповідний законопроект № 5361.

6. Буде введена сертифікація енергоефективності будівель

Для об'єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників встановленим мінімальним вимогам до енергоефективності, розробка рекомендацій щодо підвищення рівня енергоефективності, які враховують місцеві кліматичні умови технічно і економічно обгрунтовані. Законопроект № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» прийнятий за основу.

7. Працівників передпенсійного віку вивели з-під скорочення

Працівники, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, отримали переважне право залишитися на роботі при скороченні штату. Закон «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку» (проект № 5564) прийнятий Верховною Радою 6 квітня.

8. Компенсацію отримають 7 виробників, що працюють за «зеленим» тарифом

Затверджено додаткові платежі для компенсації недоотриманих коштів виробникам, які працюють за «зеленим» тарифом, на квітень-грудень 2017 року. Додаткові платежі встановлені для 7 суб'єктів господарювання та затверджені постановою НКРЕКУ від 23 березня 2017 року № 336.

9. Дозволи на проїзд великогабаритного транспорту почнуть видавати швидше

Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на проїзд великогабаритного транспорту буде приймати уповноважений підрозділ Нацполіціі в 3-денний термін (замість 10 днів, передбачених для Державтоінспекції). Зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами внесені постановою Кабміну від 22 березня 2017 року № 161.

10. На митниці з'явиться уніфікована квитанція

Народні депутати мають намір ввести в Митний кодекс поняття «уніфікована митна квитанція». Із заповненням УТД може здійснюватися розміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на складах органів доходів і зборів, стягуватися плата при виконанні митних формальностей, виплачуватися сума митних платежів у готівковій формі органу доходів і зборів та вноситися грошова застава. Законопроект № 4871 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уніфікованою митною квитанцією» прийнятий за основу 4 квітня.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/.